Satış Ortaklığı Neden En iyi İnternetten Para Kazanma Sistemidir? (Bölüm 1)

satış ortaklığı nasıl bir sistem

hurriyet-affiliate-marketingSatış ortaklığı (Affiliate Marketing) internetten para kazanmanın en iyi yolu mudur? Bu kişiden kişiye değişir, hangi sistemde iyiyseniz, hangi sistem daha çok hoşunuza gidiyorsa, hangi sistem size en çok kazandırıyorsa internetten para kazanmanın en iyi yolu sizin için odur. Benim için ise geçmişten günümüze satış ortaklığı en iyi sistem olmuştur ve böyle de devam edeceğine inanıyorum. Uzun yıllar bu işin içinde olan biri olarak bırakın para kazanmayı sırf meraktan bile denediğim birçok yöntem oldu. Bazısı az çok kazandırdı, bazısı hiç kazandırmadı, veya çevremde gözlemlediğim işlerde de aynı durumları gördüm.  Satış ortaklığı sistemini neden bu kadar sevdiğimi anlatacağım ancak önce alternatiflere göz atmak ister misiniz? Mesela hangi işe girseniz neler gerekir, ne kadar sermaye lazım, ne kadar emek lazım vb. konular.

E-ticaret:

Çok güzel bir iştir. Bir e-ticaret sitesi kur, veya gittigidiyor, sahibinden, n11 gibi sitelerden dükkan aç, kendi ürünlerini veya tedarik ettiğin ürünleri sat, alış-satış arasındaki fark senin gelirin. Ne kadar çok satarsan o kadar çok kazanırsın. Kulağa hoş geliyor değil mi? Evet bence de hoş geliyor ancak davulun sesi uzaktan hoş gelir. İlk olarak e-ticaret işi çok iyi sermaye ve emek gerektiren bir iştir. En çok satılan ürünlerde (elektronik, beyaz eşya, giyim, kozmetik vb.) çok büyük rekabet olan ve büyük oyuncuların ve sitelerin olduğu bir alan. Aralarından sıyrılabilecek misiniz? Bu işlere girecek en az 50.000 TL üzeri bir sermayeniz mevcut mu? Ürünün tanıtımı, satılması, faturalandırılması, kargolanması, iade vb. birçok işle uğraşabilecek iş gücünüz var mı?

Bu sorulara evet şeklinde cevap verebiliyorsanız hiç durmayın, binlerce kişi e-ticaret yaparak çok güzel gelirler elde ediyor siz de kazanabilirsiniz. Ancak riskleri de unutmayın.

Ptc- Tıkla Kazan- Mail oku kazan vs. :

Uzak durmanız gereken alanların başında gelen konular. Kazanç imkanları çok düşük olduğu gibi ne düzgün rakamlar kazananı gördüm ne de bu işi uzun süre yapıp evet bu iş çok iyidir diyeni. Kazançlar sizi tatmin etmeyecektir, dolandırıcı yüzlerce de site var, yani 3 kuruş kazandıysanız onu da alacağınızın bir garantisi yok!

Anket doldur para kazan: Yurtdışında ufak tefek kazanç getiren ve bolca vakti olup elinden başka iş gelmeyen insanlar için bir kazanç kapısı olarak ortaya çıkmıştır. Ancak ne hikmetse ülkemizde bu işe ‘’atom yeniden icat edilmiş gibi’’ ilgi gösterilmiştir. Çünkü bu iş ‘’kolay para kazanmak’’ ile eş değer olarak yansıtılmış ve kolay para kazanma fikrini çok seven insanlarımız tarafından çok ilgi görünce ortaya ‘’anket listeleri, anket rehberleri vs.’’ çıkmış binlerce satmıştır. Gerçekten kazanan var mı? Çok büyük emeklerle belki evet, gerçek kazanan kim? Bu saçma listeleri satanlar. Gerçekten bir anket doldurup 50 dolar kazanacağınıza inanıyorsanız durmayın koşun bir ‘’anket listesi’’ de siz alın, ya da mantığınızı kullanın? Yani bu işi de uzak durmanız gereken kategoriler arasına alıyoruz.

Not: Son zamanlarda xticaret’in de katıldığı anket sistemini bir MLM (multi level marketing) ile birleştiren bir sistem var, bu sistem hakkında çok fazla bilgim yok o yüzden yorum yapmıyorum, yukarıda yazdıklarım genel ‘anket doldur para kazan’ ve böylece kolay para kazan mantığı için geçerlidir.

Bugünlük bu kadar, uzunca  bir konu olduğu için yazım bölüm 2 ile devam edecektir. İkinci Bölümü okumak için tıklayın>>

Toplam Görüntüleme: 4760 ,

Leave A Reply (No comments So Far)

Henüz Yorum Yapılmamış

↓
%d blogcu bunu beğendi: