Ptc, Tıkla Kazan, İzle Kazan vb. Sistemlerden Uzak Durun!

Not: resim ironi içerir!

Not: resim ironi içerir!

İnternetten para kazanmaya ”çalıştığım” ilk zamanlar bu tarz sistemler çok meşhurdu. Hatta insanlara internetten para kazanmanın tek yoluymuş gibi sunuluyordu. Damlaya damlaya göl olur mantığında işleyen bu işlerde göl oluyordu evet ama bizler için değil elbette 🙂 İnternetten para kazanmaya çalışıyorsunuz ve biri size diyorki şunu izle 0,01 tl kazan, işte bundan 1000 tane izlersen 🙂 Komik geliyor şimdi ama insan çaresiz kalınca bazen izlerim ne olacak gibi düşüncelere girebiliyor. Tabi ki çok kısa süre içerisinde bu sistemleri bıraktım ancak aradan 10 yıl gibi bir süre geçmesine rağmen hala bu tarz ptc siteleri ve ilginç tarafı binlerce üyesi var.

Bir de üye yapmak için kazanç kanıtları falan paylaşıyorlar, 5-10 dolarlık. Neymiş efendim şu şirketler ödeme yapıyormuş, yahu 5 dolarlık ödemeyi yapsa ne olur yapmasa ne olur. Onca emeğe değer mi?

Bu tarz sistemler çok kısa sürede sıkılacağınız, hiçbir getirisi olmayan saçma sistemler arkadaşlar. O yüzden her zaman söylediğim gibi internetten para kazanma yollarını araştırırken mantıklı olmasına dikkat edin. Mesela size hemen zenginlik sözü veriyorsa, veya 3 koyup 15 alıyorsanız (emeksiz) oradan hemen uzaklaşın. Aynı şekilde 3 kuruş kazanmak için çok fazla vakit ve emek harcamanız gerekiyorsa da hemen uzaklaşın. Gördüğünüz gibi bunlar uç örnekler ve insanların hayalleriyle bu şekilde oynanıyor.

İnternetten para kazanmak demek emek vermek, bir işi başlatıp büyütmek ve daha sonra da meyvelerini toplamak demek, sizlere her zaman bu tarz işleri tercih etmenizi öneririm. Bazısı çok kazandıracaktır bazısı az ancak yinede emeklerinizin karşılığını etmeyen işleri tercih etmeyin.

Toplam Görüntüleme: 473 ,

Leave A Reply (No comments So Far)

Henüz Yorum Yapılmamış

↓
%d blogcu bunu beğendi: