Mobil Kazanç Denemem, bölüm 4: İkinci Oyun

countryBir önceki yazıda da belirttiğim gibi kazançlar kendini ufaktan belli etmeye başlamıştı, genel anlamda ufak olabilir ancak reklam kazançları böyledir, miktardan memnun değilseniz daha fazlasını yapmalı ve toplamda büyük rakamlara ulaşmayı denemelisiniz, aslında her iş için bu durum böyledir. Ben satış ortaklığı yaparken de genel toplama bakarım, bir sistemim 1000 tl getirirken, diğeri 100 tl getirebilir, ancak topladığınızda güzel rakamlar ortaya çıkar.

Aynı mantıkla 2. oyun çalışmalarına başladım ama bu sefer çok daha tecrübeliydim, çok güzel bir keyword buldum ve bu sefer bir çocuk oyunu yapmaya karar verdim, tıklama oranlarının çok daha yüksek olduğunu tahmin ediyordum.

Bu sefer koda 100 dolar verdim, yaptırmaya 90 dolar. Buarada önceki oyundaki oyun için satın almayla kimse ilgilenmedi, özellikle asya ülkelerinden çok indirme aldığı için bu ülkeler genel olarak oyunlara para ödemek istemiyor. Hem bu tecrübeyle hem de çocuk oyunu yaptırdığım için oyun içi satın alma koymadım. Aynı yolları izledim, çok iyi bir oyun buldum ancak biraz da başıma bela oldu diyebilirim. Çok zor bir kodlama diliyle yazılmıştı oyun ve bu koddan anlayıp değiştirecek kişi bulmak oldukça zor oldu. Oyunu bitirtmem tam 3 ay sürdü arkadaşlar, 3 ay! Bu süreçte yaklaşık 7-8 kişiyle anlaştım ve onlarcasıyla konuştum hepsi yaparım deyip hiçbiri yapamadı. En son ilkini yapan yazılımcıyla anlaştık, o da istediklerimi tam olarak yapamasa da en azından bir şeyler çıkardı ortaya.

Aynı yolu izleyerek, direkt adwords reklamlarını başlattım, oyun çok beğenildi. Kısa sürede çok iyi indirme rakamlarına ulaştı ve yüzlerce 5 yıldız ve harika yorumlar aldı. Bu esnada diğer oyunun indirmeleri biraz azalmıştı ancak yinede idare eder düzeydi.

Oyun buarada bir ‘kız giydirme oyunu’, ülke bazında kültürel kıyafetlerle kız çocuklarının sevdiği bir oyun, ingilizce adı Country Dress Up Game For Girls. Merak edenler oyuna şu linkten ulaşabilir: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.serdar.dressupforgirls

  1. oyunun da çalışmaları bitince günlük kazançlar ufak da olsa tatmin ediyor ancak çok da bir getirisi yoktu. İndirmeler vs. arttıkça bu durumun düzeleceğini ümit ediyor sonuçta yaptığım yatırım da milyonlar değil diyordum. 5-6 ayda masraflarını çıkartsa benim için yetecekti. Sonrası için duruma göre hareket edecektim.

Bu aralar neredeyse 1 sene olacak bu işlere gireli ve diğer yazımda sizlere ne kadar başarılı olabildiğimi, kazançlarımı ve indirmeleri göstereceğim. Değip değmeyeceğine kendiniz karar verebilirsiniz.

Toplam Görüntüleme: 492 ,

Leave A Reply (No comments So Far)

Henüz Yorum Yapılmamış

↓
%d blogcu bunu beğendi: