İnternetten Para Kazanmanın Yolları Nelerdir?

İnternetten para kazanmak deyince, çoğu kişi bunun tek bir yönteminin olduğu gibi bir yanılgıya düşer. Halbuki internetten para kazanmanın çok fazla yolu vardır, bazıları herkesin yapabileceği yöntemler, bazıları teknik bilgi isteyen yöntemler olabilir, bazıları ise eğitim almayı gerektirebilir, ancak önemli olan şunu bilmenizdir; internetten para kazanmak için herkese uygun bir yöntem mutlaka vardır! İşte o yöntemlerden bazıları:

Satış Ortaklığından Para Kazanmak:

2016 kazancDetaylı bilgiyi buradan alabilirsiniz>> Bana göre internetten para kazanmanın en iyi yoludur. Şimdiye kadarki ve bundan sonraki bütün kazanç sistemlerim bu sistem üzerine kurulmuştur. Satış ortaklığı temel olarak başkalarının ürünlerinin ve hizmetlerinin tanıtımını yaparak komisyon kazanma işidir ki bu komisyonlar % 75’e kadar çıkabilmektedir. Bu bağlamda; fiziksel ürünler (giyim, eşya, mobilya vb.), dijital ürünler (eğitim setleri, e-kitaplar vb.), hizmet ve servisler (forex, uçak bileti, hosting sağlayıcı vb.) gibi birçok alanda satış ortaklığı yapmak mümkündür. Çok geniş bir konu olduğu için burada bırakıyorum ancak internetten para kazanmaya çalışıyorsanız ilk bu konuyu irdelemenizi tavsiye ederim. Solda tek bir affiliate sitesinden 2013-2016 arası kazançlarımı görebilirsiniz.

Anket Doldurarak Para Kazanmak:

Özellikle son zamanlarda benim meşhur ettiğim bir yöntemdir. Kazanç sistemi son derece basittir anket sitelerine kayıt olursunuz ve anket siteleri mail adresinize anketler yollar. Doldurduğunuz her anket başına 5-75 $$ arası para kazanırsınız. ANCAK tek bir anket sitesine kayıt olarak bu yöntemden iyi miktarlar kazanmak mümkün değildir. Çok anket sitesi çok para demektir. Ayrıca dolandırıcı ve ödeme yapmayan anket siteleri diğer dikkat edilmesi gereken bir konudur. Çok tavsiye ettiğim bir alan değildir, kazanç oranları oldukça düşük ve Türkiye’deki kullanıcılara hem az anket geliyor hem de ücretleri çok az.

Facebook’dan Para Kazanmak:

Günümüz internet marketing alanında en çok uygulanan ve en çok kazandıran yöntemlerden biridir. Temeli facebook gibi sosyal sitelerde ücretsiz reklam yoluyla birçok teknik kullanarak para kazanmaktır. Facebook direkt olarak bir para kazanma portalı değildir (mesela Google öyledir) ancak dolaylı yoldan kullanıldığında kazanç oranlarında inanılmaz artışlar olur.

Siteden Para Kazanmak:

Eğer bir site sahibiyseniz para kapınızda içeri almanızı bekliyor demektir. İnternetten para kazanmanın yolları arasında benim en çok sevdiğim ve en çok uyguladığım metotlardandır. Çünkü işinizi bir kere kurduktan sonra yatarken, uyurken, gezerken her şekilde para kazanırsınız. Ayrıca siteden para kazanmak yıllanmış şarap gibidir, siteniz eskidikçe daha çok kazanırsınız.

Not: Site kurup projeler yürütmek emek ve sabır isteyen bir iştir. Ancak bir kere kurduğunuzda sürekli ve düzenli bir kazanç yoludur. Eğer uzun vadede kazanmak istiyorum ve bunun için yeterli sabrım var diyorsanız tam size göre bir yöntem demektir.

Adsense’den Para Kazanmak:

Google adsense bizzat Google tarafından yürütülen site veya blog sahipleri için sitelerinin içeriği ile alakalı reklamlar göstererek ‘her tıklama başı’ para kazanma yöntemidir. Başta site ve blog sahipleri olmak üzere herkes tarafından uygulanabilecek bir metottur. Hatta bazı teknikleri kullanarak aylık 3000-5000 $ kazanmak bile mümkündür. Aslında Google tarafından sunulan bu sistem, bize nasıl para kazanılır (Link 2) sorusunun cevabını vermektedir.

Borsa’dan Para Kazanmak:

Kim olursak olalım borsa oynamayı duymamış olmamız imkansızdır. Online kazançların en eskilerinden biridir. Ancak çoğu kişi sadece ‘şu borsadan bu kadar kazanıyormuş, bu borsa oynamış’ tarzı cümlelerle yetinir. Diğer bir önyargı ise Borsa’nın sadece uzmanlar tarafından oynanabileceğine dair bir kanıdır. Kısmen doğru olmakla beraber yanlış bir yargıdır. Çünkü gerekli eğitimi alarak borsadan para kazanmak öyle söylendiği kadar zor değildir.Temel olarak para yerine menkul kıymetler dediğimiz hisse senetleri veya hisseler gibi gayrimenkulleri alım-satım yoluyla elde edilen kazançtır. Borsa’dan para kazanmak hem biraz sermaye hem de risk alabilecek kişilere uygundur. Sermayeniz yoksa uzak durun, biraz sermayem var ama risk bana uygun değil diyorsanız,  yine uzak durun. Riski seviyorsanız bazı denemeler yaparak kendinizi test edebilirsiniz.

Evet bunlarda internetten para kazanmanın yollarından bazılarıdır. Kendinize hitap eden ve zamanınızı maksimum olarak kullanabileceğiniz bir alan seçerek sizde internetten para kazanma maceranıza başlayabilirsiniz.

Toplam Görüntüleme: 1548 ,

Leave A Reply (1 comment So Far)


  1. Mehmet Tekin
    2 sene ago

    Cok faydali bilgiler, teşekkür ederim. Facebook sayfalariyla cok saglam kazananlar var.

↓
%d blogcu bunu beğendi: