İnternetten Para Kazanmak İsteyenleri Bekleyen Problemler

internet sektörü yeni başlayanDaha önce tecrübe etmediğimiz yeni bir alana girdiğimizde bizleri bekleyen bir çok sorun vardır değil mi? Birçok sorun çıkmasının sebebi o alanda tecrübe sahibi olmadığımız için olası problemleri önceden tahmin edemiyor olmamızdır. İnternet üzerinden kazanç sağlama yöntemleri için de bu durum çok farklı değildir. Bu yazımızda bunların neler olabileceği ve bu problemlere karşı nasıl davranmamız gerektiğinden bahsedeceğim…

İnternette çok vakit geçiriyorsunuz ve maddi olarak ta çok iyi bir durumda değilsiniz, bu durum artık canınıza tak etti ve internette boşa geçirdiğiniz vakti artık para kazanma amaçlı olarak kullanmak istiyorsunuz. Sonra başladınız Google’da internetten para kazanma yolları diye aramalar yapmaya. İşte durum burada trajikomik bir hal almaya başlar.

Öncelikle tıkla kazan, mail oku kazan, puan biriktir, anket doldur para kazan gibi saçma sapan ve hiçbir getirisi olmayan sistemlerle tanışırsınız. Aslında mantık olarak baktığınızda bu sistemlerin hepsi size mükemmel sistemler olarak tanıtılır ve size ‘’hiçbir şey’’ yapmadan para kazanma vaatleri verilir. Sonra başlarsınız bu yöntemleri denemeye, mail adresinizde yüzlerce spam mail ancak banka hesabınız yine bomboş.

Daha sonra bir network marketing işi yapanlar sarılır size, öyle sistemler anlatırlar ki aklınız başınızdan gider. Böyleyse ben 3 ayda milyarder olurum diye düşünmeye başlarsınız, gerekli yatırımları yapar ve başlarsınız çevrenizi rahatsız etmeye, bak bak böyle bir sistem var çok kazanılıyor diye. Bu tarz sistemler ülkemizde pek tutmadığı için büyük ihtimalle yine başarısızlık ve hayal kırıklığı ile sonuçlanır.

Bu durumdan iki tür insan tipi çıkar; Birincisi bunları kendisine ders olarak gören insanlar, bu sistemlerin para kazandırmadığını anlar ve daha derin araştırmalara başlar, gece gündüz araştırır, uygular, yılmaz çok çalışır ve sonuçta internetten para kazanmaya başladığında tüm yaptığı bu işler artık onun için saçma ama güzel hatıralar olarak kalır, yahu bende başlarda şöyle işler yapmıştım diye anlatır çevresine. İkinci tür insan ise; hayal kırıklığını internet üzerinden çıkartır, yalan dolan bu işler, olsa ben kazanırdım, denedim kazanamadım, inanmayın kazanırsınız diyenlere diye başlarlar yaygara yapmaya. Maalesef kolayı sevdiğimiz için 2. İnsan tipi çoğunlukta olacaktır.

Sonuç olarak internetten para kazanma yollarını araştırıyorsanız, çok dikkatli olmalısınız. Çünkü heyecanınız daha tazeyken ufak da olsa bir gelir elde ederseniz internet üzerinden kazanç sağlanmış olduğunu kendinize kanıtlamış olursunuz, böylece bu işin peşini bırakmaz ve daha güzel kazançların kapısını aralamış olursunuz. Ancak daha en başta yanlış kişiler ve yanlış sistemlerle işe başlarsanız bir süre sonra hevesiniz kırılacak ve belki çok iyi bir kazanç elde edebilecekken daha doğru sistemi bile bulamadan bu işleri tamamen bırakacaksınız.

Aynı zamanda şunu da her zaman aklınızda tutun, internetten para kazanılır siz sadece henüz sizin için doğru olan sistemi bulamadınız….

Toplam Görüntüleme: 3001 ,

Leave A Reply (No comments So Far)

Henüz Yorum Yapılmamış

↓
%d blogcu bunu beğendi: