İnternetten Ek Gelir Sağlamak| Ek Gelir Yol ve Yöntemleri

ek gelirPara kazanmak hiç birimiz için bir seçim değil bir nevi zorunluluk. Benim kendi işim var sadece internetten ek gelir sağlamak nasıl olur öğrenmek istiyorum derseniz sizler içinde birkaç ufak önerimiz elbette olacaktır. Bunun için yapmanız gereken günde sadece birkaç saatinizi ayırmak ve normal maaşınızın yanına birde internetten kazandığınız ek geliri eklemek olacak. Önemli bir nokta ise bu makalemizde ‘internet üzerinden ek gelir sağlama’ konusuna odaklanacağız. Bildiğiniz gibi çoğu kişi özel ders vererek, el işi yaparak, tercüme yaparak vb. kendi yetenek ve uzmanlık alanına göre işler yapıp normal hayatta ek gelir elde edebiliyor, biz ise bu tarz özellikleri olmayan veya daha kolay bir ek iş imkanı arayanlar için bu makaleyi derledik. Birkaç fikir vermek gerekirse;

  • Web sitesi kurun ve reklam gelirleri elde edin:

Yapabileceğiniz en basit yöntemlerden biri kendinize bir web sitesi veya blog kurmanız olacaktır. Dilerseniz WordPress ile ücretsiz bir tam alıp bir domain isim de aldıktan sonra sitenizin kurulumunu yapabilirsiniz. Daha sonrasında size sitenize her gün içeriği ne ise o konuda en az 300 kelimelik 2 makaleyi yazmanız ya da yazdırmanız olacaktır

Eğer benim yazı yazacak zamanım yok ya da ben yazı yazama derseniz üzülmeyin. Bu işi meslek edinmiş ve para kazanana birçok makale yazarı var. Ortalama bir 300 kelimelik yazı için 3 lira ödeyecek ve günde 6 lira ödeyerek önce bir yatırım yapmış olacaksınız. Daha sonrasına ise sitenizi ihmal etmez ve sürekli güncellerseniz hele birde gerçekten faydalı ve kaliteli içerikler girerseniz kısa bir sonra kazanmamanız nerede ise imkânsız olacaktır.

Sizler özellikle yazılarınızı görsel anlamda da destekler iseniz daha fazla hite ulaşmış olursunuz ve buda size her gelen kişinin reklama tıklama olasılığını arttırma imkânı bulur.

İlk yapmanız gereken ortalama 15 içerik girdikten sonra Google Adsense başvuru yapmanız ve üyelik alıp reklamları döndürmeye başlamanızdır. İçerik ile ilgili reklamlar döneceği için kişiler daha çok reklamlara tıklamış olacaklar ve böylelikle sizlerde para kazanmaya başlıyor olacaksınız.

Ücret ödemiş odluğunuz bir makale için tekrar para ödemeyeceksiniz ama bir o ömür boyu o içerikten para kazanmaya devam edebileceksiniz. Sonuç böyle olunca sizler de bu işten keyif almaya başlayacak ve internetten ek gelir sağlamak için fırsat elde edeceksiniz. Her zaman kısa vakitler ayırarak sürekli güncel tutmanız bir süre sonra emeklerinizin karşılığını veriyor olacak ve sizlerde hak ettiğiniz tutarları kazanıyor olacaksınız. Eğer bu işlerden hiç anlamıyorum derseniz sitemizi biraz daha karıştırarak farklı yazılarımızdan da yardım alabilirsiniz. İçin işine bir kere girdiniz mi çok kolay bir şekilde anlayacaksınız.

Önemli Not: Hiç dikkatinizi çekti mi, artık web sitelerinde, facebook’da vb. yerlerde önceden arama yapmış olduğumuz konulara dair reklamlar çıkıyor. Mesela önceden tatil yapmak için otel aradıysanız şuan ise alakasız şekilde finans haberlerini okuyor olsanız bile tatil reklamları size gözükmekte. Bunun nedeni arama geçmişine bağlı özelleştirilmiş reklamlar görüyor olmamız. Bu tıklama başı kazanç elde etmek isteyen kişiler için olumlu bir durumdur, çünkü kişi ilgisini çeken reklama tıklar, daha önce bu konuda aramalar yaptıysa da muhtemelen ilgisini çekecektir.

  • Satış Ortaklığı Yapın:

İnternetten para kazanman son zamanlardaki en popüler konularından bir tanesi de satış ortaklığıdır. Başkalarının ürünlerinin satışına aracılık ederek komisyon kazanma esasına dayanan bu işte dijital ürünlerin satışına aracılık ederek % 75’e varan komisyonlar kazanabilirsiniz. Bu işi de, yine bir web sitesi üzerinden, facebook, twitter gibi sosyal mecralarda veya forumları kullanarak yapabilirsiniz.Ayrıca Trendyol, markafoni, vipdukkan, Mudo, N11 vb. birçok markaya da satış ortaklığı yaparak internetten para kazanabilirsiniz. Aşağıdaki örnekte olduğu gibi:

Satış ortaklığı sistemi doğru şekilde yapıldığında çok kazandıran bir sistemdir. Ancak burada önemli nokta doğru bir şekilde yapılmasıdır. Satış ortaklığından hatırı sayılır paralar kazanmak için mutlaka eğitim almanız tavsiye edilir. Eğitim deyince de gözünüz korkmasın tabi, üniversiteler bitirmenize gerek yok bunun için. Online olarak eğitim alabileceğiniz birçok set mevcut ancak en güncel ve en iyi anlatıma sahip olanı Master Kazanç olarak biliniyor, ürün sayfasını buradan inceleyebilirsiniz: www.parakazanmak.net

İnternet üzerinden ek gelir elde etmek için aslında birçok yol mevcut, araştırıp, deneme-yanılma yöntemiyle sizin de kendinize kazanç sağlamanız son derece mümkündür.

 

Toplam Görüntüleme: 3222 ,

Leave A Reply (No comments So Far)

Henüz Yorum Yapılmamış

↓
%d blogcu bunu beğendi: