İnternetten Adım Adım Para Kazanma

adım adım para kazanmaİnternetten para kazanmayı yeni yeni öğrenmeye başlayan kişiler için en büyük problem budur. Evet internet ortamında birçok bilgi bulmanız mümkündür, özellikle İngilizceniz varsa sınırsız sayıda kaynağa erişim sağlayabilirsiniz. Ancak kişilerin en çok zorlandıkları konu bu bilgileri öğrenip, sentezleyip sıraya sokarak uygulamaya geçmesidir. Yeni başlayanların bunu yapması hiçte kolay bir iş değildir.

İnternetten adım adım nasıl para kazanılır?

Mutlaka dikkat etmişsinizdir; mesela bazen anlamadığımız bir konuda internette araştırma yaparız (atıyorum bilgisayara nasıl format atılır), forumlarda, bloglarda insanlar açıklama yaparlar ancak en çok teşekkür alan ve takdir edilen konular resimli ve videolu anlatımlarla ADIM- ADIM açıklama yapılan konulardır. Önce şunu yap; daha sonra şunu yap, bu olursa buna yönel gibi. Bu açıklamaların sevilmesinin sebebi tabi ki anlaşılır ve takip edilebilir olmasıdır. Bir bilgiyi bilmek kadar karşındakine aktarabilmek de son derece önemlidir.

Master Kazanç içerisinde en dikkat ettiğim konu bu oldu. İnternetten para kazanılır mı? Diye başlayıp adım adım yazılı, görsel anlatımlarla destekledim ve sonunda uygulama videoları çektim. Böylece master kazanç üyesi olan bir kişi sıfırdan bir konuyu öğreniyor, adım adım anlatımlar sayesinde konuları sorunsuzca takip edebiliyor ve kendi işlem yapabiliyor, uygulama videoları ile öğrendiklerini anında uygulamaya alabiliyor. Tabi ki master kazanç ticari bir ürün ve herkesin bu yatırımı yapmaya gücü olmayabilir, bunu anlayışla karşılıyorum. Ancak size tavsiyem; internetten para kazanma konusunda bir eğitim seti alacaksanız, adım adım eğitimleri olan bir seti tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Zaten bu konularda bilginiz var amacınız kendinizi geliştirmek ise daha komplike ürünleri de tercih edebilirsiniz.

Deneme- Yanılma

Laf aramızda her ne kadar bir eğitim seti sahibi bir insan olsam da benim herhangi bir konuyu öğrenirken veya uygularken yapmayı en sevdiğim şey budur. Tabi ki uzun süreçler, yanlış kararlar, cevapsız sorular bazen can sıkıcı olabiliyor ancak eski tecrübelerin de getirisiyle yeni öğrendiğim şeyleri sürekli sorgulamak, deneye deneye neyin en iyi olduğunu keşfetmek bana büyük keyif veriyor. Ancak unutmamak gerekiyor ki ben 8-9 senedir bu işlerin içindeyim, sizin işiniz benim kadar kolay olmayacaktır. Ancak yine de deneme yanılmadan da korkmayın, bir eğitim setine para harcamak istemiyorsanız da harcamayın! Yeterince azim sahibiyseniz, yanıla yanıla mutlaka doğruyu bulursunuz.

Adımları Belirleme

Her şeyin bir sırası olduğu gibi internetten para kazanmanın da çeşitli adımları vardır. Önemli olan bu adımları düzgün ve mantıklı bir sırada hayata geçirmektir. İnternet ortamında yapacağınız adımlar veya tamamlanmadan başka adımlara geçmek her aceminin yaptığı hatalar olup muhtemelen sonuçları kötü olacaktır. O yüzden adımları belirlerken bunu bir plan proje olarak görüp her daim sadık kalmalısınız. İşte internetten para kazanmak için belirlemeniz gereken adımlar:

  1. Hangi Yöntemi Kullanacaksınız? En önemli konu budur. İnternette iyisiyle kötüsüyle birçok para kazanma yöntemi vardır. Kimi geçici kazançlar sağlar, kimi çok emek ister, kimi diğerlerine göre daha basittir vs. İşte bu yöntemler arasında size en uygun olanını seçmeli ve ilk büyük adımı atmalısınız. Mesela küçüklüğünden beri yazı yazmaktan nefret eden bir kimse blog yazarlığı, site reklam gelirleri vb. bir alanda başarılı olabilir mi? Tabi ki olamaz, çünkü sevmediği bir şeyi yapmak durumunda kalacak ve sonunda sıkılıp pes edecektir. O yüzden ilgi, alakanıza hitap eden yöntemleri tercih etmeniz internet geleceğiniz açısından en doğru adım olacaktır. Benim önerdiğim yöntemler: Satış ortaklığı, cpa marketing, youtube video marketing, sosyal medya destekli web site gelirleri alanlarıdır.
  2. Seçtiğiniz Yöntemi Çok İyi Öğrenin: Hangi yöntemi tercih ettiyseniz bu konuda sıkı bir eğitim şarttır. Konuyu temel olarak öğrendikten sonra işin inceliklerini öğrenmelisiniz. Mesela satış ortaklığını tercih ettiyseniz; satış ortaklığı uygulama yöntemleri, satış yazısı yazma, doğru kategoriyi seçme, baştan odaklı gitme gibi konuları çok iyi öğrenmeniz gerekir. Veya adsense ile para kazanmaya karar verdiniz diyelim, içerik gir hit gelsin sonra koyayım reklamları gelsin paralar mantığı yerine ‘reklam yerleşimleri, ziyaretçiyi sitede tutma, sosyal medyayı kullanma’ gibi işin inceliklerini öğrenmeniz gerekir.
  3. Sabırlı ve Azimli Olun: Kimse bir günde zengin olmuyor. Değeri milyar dolarlarla gösterilen google’un sahipleri de bir günde zengin olmamıştır. Önden emek isteyen işler genelde iyi sonuçlar doğurur, bir süre boyunca emek verip hiçbir şey kazanmamayı göze alın. Asla pes etmeyin ve sabırlı olun, ilerde mutlaka emeklerinizin karşılığını alacaksınız.
Toplam Görüntüleme: 5213 ,

Leave A Reply (No comments So Far)

Henüz Yorum Yapılmamış

↓
%d blogcu bunu beğendi: