Ev Hanımlarına Özel İş Fırsatları

ev hanimlarina ek isGünümüzde geçinmek maalesef oldukça zor bir durum aldı. Kapitalist hayat bizleri o kadar zorluyor ki artık ne kazansak yetmiyor hale geliyor. Eskiden 3 çocuklu bir ev için babanın çalışıp annenin çocuklara bakması yetebiliyordu ancak günümüzde masraflar ayyuka çıktığı için ev hanımları da aile bütçesine katkı da bulunmak istiyorlar. Ev hanımları bir yandan yuvalarını çekip çevirirken bir yandan da para kazanmak istiyorlar, aslında durum sadece para kazanmak da değil, bir şeyler başarmak evde hiçbir şey yapmıyormuş gibi durmak istemiyorlar. O yüzden de yeteneklerini kullanarak bir şeyler üretmeye çalışıyorlar, ancak satma kısmında maalesef sıkıntı var.

Sayın ev hanımları, eğer bilgisayar ile aranız çok kötü değilse bu sitede bahsettiğim birçok yöntemi veya master kazanç içerisinde anlattığım yöntemleri uygulayarak sizler de para kazanabilirsiniz, bunu yapan birçok ev hanımı müşterim mevcuttur. Ancak bazı ev hanımlarımız teknolojiden çok el işi gibi ustalık gerektiren işlerde evrilmiş durumdalar.

Devletin son yıllarda yürüttüğü ev hanımlarını destekler mahiyette işler benim hem ilgimi çekiyor hem de çok mutlu oluyorum. Mesela bu yaz tatil için Alanya tarafını tercih ettim ve 3-4 tane sokağın belediye tarafından ev hanımlarının kendi işlerini veya aldıkları süs eşyası tarzı ürünleri sattıklarını gördüm. Hem çok güzel bir görüntüydü hem de ev hanımlarının para kazanıyor olduğunu, bu durumun da devlet tarafından desteklendiğini görmek çok mutlu etti beni. İçeriğini bilmiyorum tam olarak ancak belediyenin ev hanımlarını çok zorlayacak şartlar getirdiğini de düşünmüyorum.

Ayrıca elinden çok bu tarzda işler gelmeyen bayanlar belediyelerin ücretsiz sundukları kurslardan faydalanabilirler. Birçok el işi, takı vb. kurslar ülke çapında oldukça yaygınlaşmıştır. Özellikle Belmek’e bu konuda ayrı bir teşekkür etmek gerekiyor. Sırf benim oturduğum mahalle civarında 3 tane kurs yeri var, o yüzden siz de kolaylıkla bu kurslara ulaşabilirsiniz. Kayıt ücreti bildiğim kadarı ile 10 TL idi, hatta devlet destekli olanları bulabilirseniz, gittiğiniz süre boyunca para da kazanabiliyorsunuz.

Sizin böyle bir şansınız olmayabilir ancak hala el işlerinizi internet üzerinden satarak gelir elde edebilirsiniz. Bu yazımda da sizler için bu tarz siteleri araştırdım. Sizler de biraz daha araştırarak çok daha fazlasına ulaşabilirsiniz. İşte liste:

  • Oncekadin.gov.tr : Birçok kadınımızın eminim bu siteden haberi bile yoktur. Ancak bazılarının var. Devlet destekli bu site üzerinde el emeği göz nuru ürünlerinizi satışa sunabiliyor ve olası satışlardan para kazanıyorsunuz. Çok güzel ürünler mevcut, devlet destekli olması çok büyük avantaj. Bildiğim kadarıyla Vodafone sosyal sorumluluk kapsamında devlet ortaklığında bu işi yürütüyor. Sizler de takı, el işi, örme vb. işlerinizi bu mecrada alıcıyla buluşturabilirsiniz.
  • http://emeksensin.com/: Uzun süredir faaliyette olan bir site. Mantık aynı ve bildiğim kadarıyla % 30 komisyon alıyorlar, ürünlerinizi ne kadar çok mecrada sergilerseniz o kadar çok kar elde etme şansınız olur.
  • Letgo!: Evet bir uygulama, insanlar genelde ikinci el eşyalarını satıyor ancak siz bu amaçla kullanmak zorunda değilsiniz. Yaptığınız güzeller güzeli ürünlerinizi bu mecrada satışa sunabilir ve elden satabilirsiniz. Çevrenizde mutlaka alıcılar çıkacaktır.

Evet sevgili hanımlar, biraz araştırma sonucunda bunlara ulaşabildim, her geçen gün iş hayatında kadınlar daha çok yer ederken sizler de evinizden bu iş hayatına dahil olabilirsiniz, yeter ki isteyin!

Toplam Görüntüleme: 425 ,

Leave A Reply (No comments So Far)

Henüz Yorum Yapılmamış

↓
%d blogcu bunu beğendi: