Cpa Marketing Ağları

Cpa marketing terimlerini ve ve nasıl bir iş olduğunu önceki makalelerde açıklamıştım. Şimdi aklınıza gelecek soru, daha doğrusu gelmesi gereken soru; ‘Basit işlemler karşılığında güzel kazançlar elde edilebiliyor ancak nasıl? Nereden bulacağım ben bu şirketleri?’ dir. Sonuçta şirketleri gezip dolaşıp servislerimiz karşılığında bize para verin diyecek halimiz yok böyle bir durum da yok zaten. Bütün işler online olarak yürümektedir. Nasıl yürüdüğünü anlamak için şu kazanç modelini inceleyelim:

  1. CPA Offer veren şirket: Fırsatı yaratan ve ödemeyi yaratan şirket.
  2. CPA Marketer: Bu hizmet veya servisi müşterilere ulaştıran ve karşılığında komisyon kazanan kişi, yani biz.
  3. Müşteri: Formu dolduran, üye olan, alışveriş yapan vs. kişi.
  4. CPA Network: CPA ağı, işte CPA Offer veren şirket ile CPA Marketer’ı bir platform üzerinde birleştiren, böylece biri hizmetini tanıtırken diğerinin para kazanmasına yardımcı olan, haliyle kendi küçük komisyonunu alan ‘ağ’dır. Bu ağlar sayesinde cpa marketing yapmak istediğiniz alanlardaki teklifleri (cpa offer) inceleyip başvuru gerçekleştirebiliyorsunuz. Başvurunun olumlu sonuçlanması durumunda size özel verilen linkler aracılığı ile tanıtımları gerçekleştiriyor ve karşılığında komisyon kazanıyorsunuz.

En Bilindik CPA Ağları:

Dünyada;

Birçok cpa ağı bulunmaktadır, aralarında en ünlü ve en tanındık markaları en yüksek kazanç imkanlarıyla sunanlar ise şöyledir:

  1. Maxbounty.com
  2. Peerfly.com
  3. Neverblue.com

Hepsine üyelik ücretsiz olup, içinde dünyaca ünlü bankalar, nike-adidas, CocaCola gibi markalar ve diğer birçok hizmet sunan büyük şirketler reklamveren olarak bulunmaktadır.

Türkiye’de;

Ülkemizde de hatrı sayılır miktarda cpa ağı bulunmaktadır, en ünlüleri ise şu şekildedir:

gelirortaklariGelirOrtaklari.Com : Gelir ortakları cpa networkleri içerisinde en bilinen networktür. Kısa sürede oldukça büyük ölçekte bir başarı yakalamıştır. Trendyol’dan Hepsiburada’ya kadar birçok büyük firma satış ortaklarıyla ilişkilerini bu CPA ağı üzerinden yürütmektedir.

İçinde alışverişten Online Oyunlar’a kadar birçok alan ve ortaklık yapabileceğimiz web siteleri bulunmaktadır. Fikir vermesi açısından içinde bir resim paylaştım aşağıda:

Gelirortaklari.com’ a üye olmak ücretsizdir, ancak bir CPA ağı olduğu için yukarıda size anlattığım durumlar geçerlidir. Eğer bunları sağlayabildiyseniz:

Gelir Ortaklarına Kayıt Olmak İçin Buraya Tıklayın:

Not: CPA networkleri eğitimi bittiğinde size toptan olmak üzere bu ağlara nasıl kayıt olacağınızı anlatan bir video hazırladım. O yüzden şimdilik tıklamadan okumaya devam edin, ve kayıt olacağınız zaman geri dönün J

Maxgelir.com: Bir diğer CPA networkü.  Gelirortaklarına benzer bir yapısı ve reklamverenleri bulunmaktadır, kuralları da aşağı yukarı aynıdır. Yine çok önemli ve Türkiye’de bu işi düzgün yapan CPA networklerinden bir tanesidir.

Maxgelir.com’a Kayıt Olmak İçin Buraya Tıklayın:

Not: Bunu kısa tutmam, maxgelirin daha önemsiz, gelirortaklarının daha önemli olduğu anlamına gelmez. Sadece gerekli bilgileri verdiğim için kısa tutuyorum, ayrıca kayıt işlemi için yukarıdaki not aynen geçerlidir.

Adtriplex.com : Yine çok önemli bir CPA networküdür. İçinde önemli ve büyük reklam verenler bulunmaktadır. Kayıt olmak için yine CPA kuralları geçerlidir. Benim bu sitede en çok hoşuma giden nokta, gelir ortakları ve maxgelir’den farklı olarak üye olmadan, ne tür reklamların olduğunu, yani nelerin satış ortaklığını yapabileceğimizi ve komisyon oranlarını göstermesidir. Bu anlayışları için gerçekten kendilerini tebrik etmek gerek.

Adtriplex.Com’a Üye Olmak İçin Buraya Tıklayın:

Bu ağlara üye olmanın bazı şartları ve şirketlere kabul edilmenin püf noktaları vardır. Bu detaylı tabi ki master kazanç üyeleri ile paylaşmaktayım.

Toplam Görüntüleme: 640 ,

Leave A Reply (No comments So Far)

Henüz Yorum Yapılmamış

↓
%d blogcu bunu beğendi: