Blog Yaz Para Kazan

blog yaz para kazan

blog yaz para kazanBlogculuk yaparak para kazanma internetten para kazanmanın kolay ve sermaye istemeyen halidir diyebiliriz. Şu bir gerçektir ki internetten para kazanmak için biraz bütçe ayırmak gerekebilir ancak hali hazırda ufak tefek te olsa bir sermayeniz yok ancak yine de internetten para kazanmak istiyor ve kendinize kendimi geliştirdikçe ve kazandıkça işlerimi büyütür daha fazla kazanırım diyorsanız, blogculuk yaparak para kazanmak tam size göredir.

Blog Nedir? Blogculuk Nedir?

Blog; insanların düşüncelerini paylaştığı, tarihsel sırayla yazıların belirtildiği ve diğer insanların da yorumlarıyla katkıda bulunduğu web tabanlı bir hizmettir. Ancak internetten para kazanma amaçlı blog kuruluyorsa bunu web site kavramının bir kolu olarak tarif etmek yanlış olmayacaktır. Blogculuk; Blogcu, bloğu yazan kişiye verilen addır, blog yazarı olarak da tanımlanabilmektedir.

Bloglardan para kazanmak için ilginizi çeken veya bilgi sahibi olduğunuz bir alanın iyice içine girmeli, bu konuda hem kendi bilgilerinizi hem de okuduğunuz araştırdığınız bilgileri kendi yorumunuzla paylaşmalısınız. Blog yazarı olabilmek aynı zamanda güncel, düzgün ve güzel bilgiler içeren bir blog hazırlamak demektir. Konu olarak ise istediğiniz herhangi bir alanı seçebilirsiniz. Nedense insanlar blogculuk için konu bulmakta zorlanır, halbuki bu her şey olabilir; örneğin iyi yemek yapıyorsanız, insanlara neden yemek tarifi vermeyeseniz? Veya spor, diyet konusunda görüşlerinizi? İllaki bir şeyler bilmeniz de şart değil, bir alanda kendinizi geliştirerek te blog yazarı olabilirsiniz.

Blogdan Nasıl Para Kazanılır?

Bloğunuzu belli bir noktaya ve ziyaretçi sayısına getirdikten sonra ise, bloğunuza reklam alabilir ve internet üzerinden para kazanmaya başlayabilirsiniz, bu şekilde birçok kişi internetten para kazanmaktadır. Sonuç olarak blogculuk internetten para kazanmanın yolları arasında yıllardır varlığını korumuştur, siz de kazanabilirsiniz.

Sadece blog yazmak size kesinlikle para kazandırmaz! Bazı kişilerde yanlış yönlendirmeler sonucunda bir blog veya siteye giren kişi başı birilerinin size para ödediği gibi yanlış ve asla olmayacak bir düşünce olabiliyor. Böyle bir şey mümkün değildir, blog yazarak para kazanmak işinde blog atılacak ilk adımdır daha sonra internetten para kazanma yöntemlerini kullanarak bu bloglardan para kazanabilirsiniz. Yine bir blogdan para kazanmak için otorite, zengin içerikli ve ziyaretçi çekebilen bir blog sahibi olmanız gerekir. Ücretsiz blog kurayım, 3-5 tane de makale yayınlarım daha sonra gelsin paralar gibi bir düşünceniz varsa bunu hemen unutabilirsiniz.

Yöntemler:

Bir kategoride blog kurdunuz, seo yaptınız, zengin içerikler hazırladınız, sosyal medya hesaplarınız hazır ve nazır, bloğunuz ziyaretçi de çekiyor o zaman blog yazarak para kazanmaya hazırsınız demektir! İşte para kazanabileceğiniz yöntemler:

  1. Affiliate Marketing: Bloğunuzla alakalı bir ürünün tanıtımını yaparak % 75lere varan komisyon kazanabilirsiniz.
  2. Google adsense: Blogunuza Google reklamlarını ekleyip tıklama başı kazanç elde edebilirsiniz.
  3. Sponsorluk teklifleri: Gelen sponsorluk tekliflerini değerlendirebilir ve aylık belli bir ücreti peşin alarak hemen para kazanabilirsiniz. (Mesela bebek bakımı hakkında tutan bir bloğunuz varsa bebek ürünleri yapan/üreten/satan siteler mutlaka sizinle iletişime geçecektir).

Daha birçok farklı şekillerde para kazanmak mümkün ancak genel olarak kullanılan yöntemler bunlardır.

Toplam Görüntüleme: 3887 ,

Leave A Reply (No comments So Far)

Henüz Yorum Yapılmamış

↓
%d blogcu bunu beğendi: