Bir web sitesi olmadan online para kazanılmaz mı?

web sitesi para kazanBu sıkça aldığım bir soru aslında; illa ki bir web sitem mi olmak zorunda? Web site kurmadan da internetten para kazanamaz mıyım? Neden bir web sitesine ihtiyacım var, daha kolay yöntemler yok mu?

Aslında belki yanlış düşünüyorumdur ama ben bu tarz soruları biraz şu şekilde algılıyorum; bir web sitesi emek ister, içerik ister, ilgi ister. E haliyle bunları yapmak da zaman ve çaba ister. Bu işin daha kolay, daha kestirme bir yolu yok mu? Klasik Türk hastalığı, her şeyi bir kestirme yolu olmak zorunda! Dediğim gibi belki ben kötü anlamda anlıyorumdur ama her şeyin bir kolayını, bir katekullisini millet olarak aradığımız da bir gerçek.

Bir web sitesi sahibi olmadan da elbette para kazanabilirsiniz. Ancak bu emek vermeden ‘kestirme’ anlamına gelmiyor. Farklı tarzda işlere ’emek’ vermek anlamına geliyor. Yani bu soruyu sorarken amacınız sadece alternatif yolları öğrenmekse (mesela yazı yazmayı hiç sevmiyorsunuz, bunu anlarım) sizlere elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım ancak emek vermekten kaçıyorsanız, dünyanın en basit online para kazanma sisteminde bile başarısız olacağınız kesindir.

Web sitesi sahibi olmadan nasıl para kazanılır?

  • Mesela youtube gibi video kanallarını kullanarak, yani bir youtuber olarak para kazanabilirsiniz. Yapmanız gereken ilginizi çeken veya oldukça iyi derecede bilgi sahibi olduğunuz bir alanda videolar çekerek bir kitle oluşturmak ve google reklamlarını videolarınıza entegre etmek. Bu kadar basit aslında. Youtube’da en çok kazananlar (aylık 15 milyon dolar civarında) kimler biliyor musunuz? Oyun videosu çeken ve yorumlayan kişiler! Yani herkesin çok oyun oynadığı için eleştirdiği bir kimse oynadığı oyun videolarını kullanarak dahi para kazanabilir, yani oyun oynayarak dahi internetten para kazanabilirsiniz!
  • Makale yazarlığı yapabilirsiniz ancak bu da yazmayı gerektirdiği için tercih edeceğinizi düşünmüyorum.
  • Yeteneklerinizi kullanarak bunları internette satabilirsiniz, daha doğrusu hizmetleriniz karşılığında ödeme alırsınız. (çevirmenlik, tasarım, logo tasarım, kod yazma vb.)
  • E-ticaret yapabilirsiniz. Bir web sitesine ihtiyacınız yok, satacak bir şeyleriniz var veya tedarik edebiliyorsanız n11, sahibinden, gittigidiyor tarzı sitelerde ‘dükkan’ açarak para kazanabilirsiniz.

Bunlar 5 dk içinde aklıma gelen fikirler. Gördüğünüz gibi web sitesi sahibi olmadan para kazanmak kolay para kazanmak değil, farklı bir alanda emek vermek anlamına geliyor.

Peki bir web siteniz olsaydı neler yapabilirdiniz?

  • Satış ortaklığı, cpa marketing gibi son derece kazançlı işler yapabilirdiniz.
  • Bir blogla dahi reklam kazançları elde edebilirdiniz.
  • Sitenizden tanıtım yazısı, link vs. satarak extra reklam gelirleri elde edebilirdiniz.
  • Bir alanda iyiyseniz, o alanda faaliyet gösteren şirketlerin reklamlarını yayınlayabilirdiniz.

Bu saydığım her maddeden dahi yüzlerce web sitesi fikri çıkar, o yüzden basit algılanmamalı ve tabi ki bunlarla da sınırlı değil web site kazançları. O yüzden özellikle günümüzde internetten para kazanmak için web site blog tarzı araçları mutlaka kullanmanızı tavsiye ederim.

Toplam Görüntüleme: 654 ,

Leave A Reply (No comments So Far)

Henüz Yorum Yapılmamış

↓
%d blogcu bunu beğendi: