Bir Başarı Hikayesi: 16 yaşında ”çocuk” dersiniz değil mi?

Şimdiye kadar hiç başarı hikayesi paylaşmadım. Ne normal sitemde ne de blog kısmında. Sadece referans olarak müşterilerimin yorumlarını ve kazanç kanıtlarını gösterdim site üzerinden, o da başkalarına ümit ışığı olsun onlar da yapabileceklerine inansınlar diye. Tabi ki aynı zamanda Master Kazancın kaliteli ve kazandıran bir ürün olduğunu ispat etmek, ben kazanıyorum ancak bu ürünü alan kişilerin de kazanması önemli, yalana gerek yok. İşin ilginç bir tarafı var şimdiye kadar hiç başarı hikayesi paylaşmadığım gibi paylaşmak aklıma dahi gelmedi. Bu yazıyı yazarken aklıma bu geldi, neden hiç böyle bir paylaşım yapmadım? Halbuki işimden ötürü onlarca başarılı ve aylık binlerce TL kazanan birçok kişi tanıyorum. Sonra dank etti, insanlar her ne kadar kazanıyor olsa da bu ”çocuk” kadar beni heyecanlandıran bir müşterim daha olmadı!

 

emreBaşarı hikayemizin kahramanı daha 16 yaşında bir ”çocuk”, bir gencimiz; Emrecan Özkan. Kendisini ”Zengin olma yolunda ilerleyen, 16 yaşında, girişimci, motive eden, vazgeçmeyen kişi.” olarak tanımlamış kendi blogunda. Master Kazanç eğitim setini çok beğenmiş ve diğer birçok ürün arasında master kazancın da satış ortaklığını yapmaya başlamış. Kendi hikayesini buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Emrecan Özkan isimli ”çocuk” internetten para kazanıyor hem de babasının maaşına yaklaşan ölçülerde paralar. Yaşı bile tutmadığı için kazandığı paraları babasının hesabına alabiliyor. Akranları oyun oynamak, gezmek tozmak, baba parası yemek gibi işler peşinde koşarken Emrecan para kazanıyor, hem de evinden kazanıyor aile bütçesine destek oluyor. Zaman zaman kitap satışlarımın paneline girdiğim de emrecan’ın satışlar yaptığını görüyorum ve bu beni çok mutlu ediyor, bir gencin hedeflerine adım adım koşması beni hem gururlandırıyor hem de dediğim gibi çok mutlu ediyor. Örnek bir görüntü:

emrecan ozkan

Not: Belki babasının adını yayınlatmak istemez diye ilk adını ve diğer satış ortaklarının adını gizledim.

Neden Emrecan Hakkında Yazdım? İnternetten Para Kazanıyormuş, bu mudur yani?

Hayır. Benim benden çok kazanan öğrencilerim var tek sebep bu olur mu 🙂 Emrecan beni heyecanlandıran, ”farklı işler yapmalıyım deyip gerçekten yapan” tanıdığım nadir insanlardan. Master Kazancı çok sevdiği halde oradaki taktiklere takılıp kalmıyor, başka sistemler de kullanıyor. Yurtdışında bu işlerin nasıl yürüdüğünü incelediği ve bu alandaki başarılı kişileri çok iyi takip ettiği çok belli oluyor. Sosyal medyayı çok iyi kullanıyor, her alanda hesapları var ve bu hesaplar sürekli büyüyor. Kendi blogunda yazı yazmakla kalmayıp her yazısına ses kaydı bile ekliyor. 16 yaşındaki bir genç kendine çok güveniyor ve onlarca youtube videosu var, gizlisi saklısı yok.

İşte bunu başarabilen, ”aynı işi farklı şekillerde” yapabilen çok fazla kişi yok malesef ülkemizde. Normal hayatın çok zor olmasına rağmen internetten para kazanmak için ”emek, çalışma, azim ve sabır” gerektirmesini bazen anlayamıyor insanlar, sanki birileri çıkıp ekrandan onlara para uzatacakmış gibi. Ama 16 yaşındaki bir genç bunların hepsinin farkına varıp işini kuruyor, parasını kazanıp keyfine varıyor. İşte Emrecan’ın bu yazıya konu olmasının sebebi budur, bu yaşında bu farkındalık düzeyini yakalamış olması.

İnternetten para kazanılır mı? Zor mu? Kolay mı? Şöyle mi olur? Böyle mi olur? Acabalar…? 16 yaşındaki bir ”çocuk” bunların hepsini geride bırakıp babasının maaşına yakın paraları internetten kazanıyor ve önü çok açık. Siz son zamanlarda neler yaptınız?

 

Sevgili Emrecan’a not: Umarım ”çocuk” ibaresi seni gücendirmez, yaşından dolayı değil; ‘farkında olmanın’ ve ‘başarmanın’ yaşı olmadığını göstermek için bu ibareyi kullandım, yoksa sen tanıdığım birçok kişiden daha ‘büyük’sün. Sevgiler.

Toplam Görüntüleme: 7541 ,

Leave A Reply (No comments So Far)

Henüz Yorum Yapılmamış

↓
%d blogcu bunu beğendi: